środa, 14 grudnia 2016

Praca licencjacka z pedagogiki – jak napisać?


Napisanie pracy licencjackiej z pedagogiki jest trudnym zadaniem dla każdego studenta tego kierunku. Praca licencjacka jest pierwszą pisemną pracą dyplomową na szczeblach edukacji szkolnictwa wyższego i jako taka stawia przed każdym studentem szereg bardzo sprecyzowanych wymagań.


Wybór promotora i seminarium licencjackie


Kolejność, w jakiej pracują studenci przygotowujący się do pisania pracy licencjackiej z pedagogiki nie tylko, jest praktycznie na każdej uczelni identyczna. Na trzecim roku studiów rozpoczyna się seminarium prowadzone jako oddzielny, nowy przedmiot. Seminaria prowadzone są przez promotora pracy licencjackiej. Sam wybór promotora (o ile istnieje możliwość wyboru) zależy od zasad przyjętych na danej uczelni. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest z całą pewnością zostawienie wyboru w pierwszej kolejności studentom z najlepszą średnią (studenci wybierają nie tylko promotora, ale i równocześnie zakresy tematyczne, w których promotorzy się specjalizują), w drugiej kolejności studentom słabszym oraz przyporządkowywanie według woli władz uczelni tych studentów, którzy wyboru z jakiegoś powodu nie dokonali.


Temat pracy licencjackiej z pedagogiki


Przygotowując się do napisania pracy licencjackiej z pedagogiki - http://www.iprace.pl/oferta/prace-licencjackie/pedagogika/, mając już wybranego promotora i zakres tematyczny, należy w pierwszej kolejności ustalić sam temat pracy. Ponieważ pedagogika jest kierunkiem niezwykle rozbudowanym, studenci mają szeroki wachlarz możliwości. Jest to korzystna sytuacja zwłaszcza dla tych, którzy nie zamierzają pisać pracy na jeden z doskonale już wszystkim znanych i szczegółowo opracowanych tematów, ale szukają znacznie ambitniejszych wyzwań.

W wyborze tematu pomóc może promotor. Jako osoba doświadczona i doskonal znająca zagadnienie, jest w stanie najlepiej pokierować studenta. Wybrany temat warto z nim omówić, przedyskutować i przedstawić pomysł, w jaki sposób miałby on zostać w pracy licencjackiej omówiony.


Plan pracy z  pedagogiki


Do napisania pracy licencjackiej z pedagogiki potrzebujemy również planu pracy. Plan taki przedstawiany jest promotorowi na seminarium i dopiero po jego akceptacji można rozpocząć najważniejszy etap, jakim jest zbieranie materiałów źródłowych oraz przetwarzanie ich na pracę licencjacką.

Napisanie pracy licencjackiej z pedagogiki wymaga naprawdę dużych ilości literatury źródłowej. Częste odwoływanie się do słów specjalistów zawartych w publikacjach książkowych, jak i w prasie specjalistycznej, jest przez oceniających prace licencjackie nie tylko dobrze widziane, ale traktowane wręcz jako wymóg – warunek konieczny do uzyskania dobrej lub bardzo dobrej oceny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz